Společenství vlastníků jednotek Mochovská 521-525

Zápis 6/2011

29.06.2011 14:22

Zápis z jednání výboru SVJ Mochovská 521-525

Zápis č. 6/2011

Datum konání: 22.6.2011

Přítomni: dr.Dlouhý, paní Kronďáková, pan Vyskočil, pan Poláček

Z jednání:

·         minulou sobotu v brzkých ranních hodinách (ze 17. na 18. června, cca v jednu hodinu po půlnoci) se v celém našem objektu pohybovalo několik osob, které ničili náš společný majetek. Při výtržnosti rozbíjeli např. drátěné okno v zadních dveřích domu 523, strhli nástěnku v domě 525, která byla nalezena pohozená před domem aj. Přestože si někteří vlastníci všimli hluku, který parta vytvářela, nezasáhli, ani nezavolali policii. Je to o to překvapující, že příště nemusí jít "jen" o ničení společného majetku, ale o okradení nebo napadení kohokoliv z nás a s tímto přístupem lze předpokládat, že ani v tomto případě nikdo policii neuvědomí. Navíc lze také předpokládat, že „parta“ se opět vrátí na místo činu, neboť tito vandalové již nyní vědí, že se jim nic nestane. Apelujeme tedy na všechny, aby v takových případech ihned zavolali Policii na linku 158 a chránili tímto nejen svůj soukromý nebo společný majetek, ale i naše životy. Po zjištění škod v sobotu ráno, předseda výboru ihned zavolal policii. Je také možné, že pachatelé měli klíče a díky tomu procházeli zcela volně sklepní prostory, neboť suterénní dveře byly nalezeny všechny otevřené, i když se den před incidentem dveře kontrolovaly a uzamkly.

·         Firma „Výškové práce“ dokončila revitalizaci strojoven výtahů (nové fasády, nátěry střech a klempířských prvků), dále tato firma instalovala bodce na okapové svody pod římsou proti holubům. V rámci záruky tato firma také opravila zídky před domy 521,522 a 523.

·         Firma „Kryst“ dokončila kompletní rekonstrukci odvětrání odpadů z bytů do střechy (celkem 15 bytů v posledních patrech). V některých případech šlo již o havarijní stav, neboť se objevilo zatékání do bytů kolem odpadních rour.

·         Výbor SVJ se v současné době intenzivně zabývá výběrovým řízením na dodavatele nových hliníkových vchodových dveří, v rámci plnění společně schváleného plánu oprav. Výměna vchodových dveří je již nezbytně nutná kvůli zvýšení zabezpečení domů. V tomto ohledu byla podána ohláška na stavební úřad MěÚ Praha 14. Předpokládá se, že výměna vchodových dveří bude realizována v září-říjnu 2011.

 

Další zasedání výboru SVJ se bude konat dle potřeb.

Zapsal: Poláček

© 2009 Milan Vyskočil, všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode